DOPORUČENÍ: Nové paradigma pro klimatické otázky

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu Nové paradigma pro klimatické otázky, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských a sociálních partnerů, společně s reprezentanty evropských institucí, neziskového sektoru a akademickými pracovníky.

Národní konvent o EU na základě proběhlé diskuse vydal následující 4 doporučení:

  1. Kvůli mnohým výzvám spojeným s dopady změny klimatu i socioekonomickou transformací bude třeba podstatně posílit koordinaci na ústřední úrovni správy. Součástí posíleného vládnutí by měla být i intenzivnější koordinace se sociálními partnery a zájmovými skupinami.
  2. Veřejná správa by měla cíleně pracovat na budování informační a datové základny pro svou práci (např. právě v oblasti slaďování cílů ochrany klimatu, energetické bezpečnosti a sociální soudržnosti), a kde to bude vhodné, sdílet ji také se zástupci soukromého sektoru.
  3. Tvorba klíčových strategických dokumentů v oblasti energetické a klimatické politiky by měla probíhat v úzké součinnosti s relevantními partnery ze soukromého sektoru a takovým způsobem, aby je bylo možné průběžně aktualizovat a předejít tak rychlému zastarávání.
  4. Českou veřejnost není třeba dále přesvědčovat o tom, že změna klimatu probíhá, avšak je třeba s ní otevřeně hovořit o příležitostech a rizicích plynoucích ze zelené transformace. Tuto skutečnost by vláda měla reflektovat v rámci dalšího rozpracování návrhu strategické komunikace státní správy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Integrace Ukrajiny do EU

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu Integrace Ukrajiny do EU, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Příští pátek (31. 3.) proběhne další ze série kulatých stolů, tentokrát věnovaný tématu revize energetického trhu.

Odborným garantem stolu je EUROPEUM Institute for European Policy.

🔎Konkrétní znění podkladového materiálu bude zveřejněné během příštího týdne na našich webových stánkách narodnikonvent.cz/.
... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit více
twitter

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.