DOPORUČENÍ: Digitální technologie a umělá inteligence v kontextu dvojí tranzice

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu Digitální technologie a umělá inteligence v kontextu dvojí tranzice, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských a sociálních partnerů, společně s reprezentanty evropských institucí, neziskového sektoru a akademickými pracovníky.

Národní konvent o EU na základě proběhlé diskuse vydal následujících 5 doporučení:

1. Česká republika by měla v rámci procesu přijímání relevantních strategií na národní úrovni vyvíjet úsilí k průběžnému identifikování významných synergií digitální a zelené tranzice v oborech jako je energetika, doprava, průmysl, stavebnictví či zemědělství.

2. Jednotlivá resortní ministerstva by měla při identifikaci synergií digitální a zelené tranzice důležitých pro Českou republiku efektivněji koordinovat své činnosti, lépe vzájemně spolupracovat a sdílet svou specifickou expertízu v jednotlivých oblastech, aby byla zachována možnost zohlednit důležité aspekty plynoucí z obou úzce propojených tranzicí.

3. Prezentování cílů zelené tranzice je vhodné doprovázet realistickým popisem a komunikací možného využití nových technologií a synergií s tranzicí digitální v praxi.

4. Česká republika by v rámci své evropské politiky a nadcházejícího předsednictví v Radě EU měla usilovat o vyváženost navrhovaných legislativních opatření v digitální oblasti na úrovni EU a o to, aby nová legislativa EU nebránila vytvoření univerzálních standardů pro digitální technologie na multilaterálním základě a zároveň nebránila dalšímu rozvoji, inovacím, vývoji a konkurenceschopnosti tohoto odvětví ve světovém měřítku.

5. Česká republika by měla identifikované synergie digitální a zelené tranzice zohlednit i v rámci národní strategie čerpání finančních prostředků ze zdrojů EU a dalších mezinárodních organizací.

DOPORUČENÍ: Vztahy EU s východním sousedstvím
DOPORUČENÍ: Vztahy EU s východním sousedstvím
DOPORUČENÍ: Vztahy EU s východním sousedstvím

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Vztahy EU s indopacifickou oblastí

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu vztahy EU s indopacifickou oblastí, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR,

DOPORUČENÍ: Budoucnost evropského energetického trhu

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu Budoucnost evropského energetického trhu, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Máme za sebou další úspěšný kulatý stůl. Již 3. června se budeme věnovat závěrům a implementaci výstupů #kobe. Zatím si však můžete přečíst zajímavé postřehy z diskuze z pera našich stážistek.

Děkujeme garantovi stolu Institut pro politiku a společnos a moderátorovi Romanu Mácovi. Dále děkujeme prezentujícím stanovisek a aktivním diskutujícím.
... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit více
twitter

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.