KULATÝ STŮL: Program předsednického tria Francie-Česká republika-Švédsko

1. října 2021 se v prostorách Lichtenštejnského paláce a prostřednictví­m online platformy Webex Teams uskuteční­ další kulatý stůl Národní­ho konventu o Evropské unii, tentokrát na téma: Program předsednického tria Francie-Česká republika-Švédsko. Debata se uskuteční od 9:00 do 11:00. O tématu budou diskutovat zástupci státní­ správy, vzdělávacího sektoru, podnikatelské sféry, sociální­ partneři a další­ pozvaní­ hosté. Odborným garantem tohoto kulatého stolu je Institut pro evropskou politiku EUROPEUM.

Česká republika se v příští­m roce znovu po třinácti letech stane předsednickou zemí Evropské unie. Podruhé rovněž vytvoří týmové předsednictví s Francií a Švédskem, jehož politický rámec bude ukotven ve společnémm osmnáctiměsíční­m programu.  Cí­lem skupinového předsednictví je především zajistit kontinuitu aktivit Rady EU, aby nedocházelo k tříštění její­ činnosti a zajistila se návaznost rozhodovacích procesů.

Hlavní­mi diskuzní­mi okruhy tohoto kulatého stolu jsou:

  1. Jaké jsou společné a rozdí­lné programové priority tria?
  2. Na jaké priority by se měl osmnáctiměsíční­ program zaměřit?
  3. Jak by měly země tria spolu komunikovat a koordinovat činnost během výkonu předsednictví?

KULATÝ STŮL: Program předsednického tria Francie-Česká republika-Švédsko

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Máme za sebou další úspěšný kulatý stůl. Již 3. června se budeme věnovat závěrům a implementaci výstupů #kobe. Zatím si však můžete přečíst zajímavé postřehy z diskuze z pera našich stážistek.

Děkujeme garantovi stolu Institut pro politiku a společnos a moderátorovi Romanu Mácovi. Dále děkujeme prezentujícím stanovisek a aktivním diskutujícím.
... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit více

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.