DOPORUČENÍ: Bezpečnost a boj proti terorismu v Evropě

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o bezpečnosti a boji proti terorismu v Evropě, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských a sociálních partnerů, společně s reprezentanty evropských institucí, neziskového sektoru a akademickými pracovníky.

Národní konvent o EU na základě proběhlé diskuse vydal následujících 5 doporučení:

1. Česká republika by měla prosazovat komplexní pojetí bezpečnosti na evropské úrovni a mezirezortní a multiagenturní („multiagency“) přístup k řešení problémů v oblasti vnitřní bezpečnosti na evropské úrovni.

2. Česká republika by měla aktivně přispívat k tvorbě nových efektivních nástrojů boje proti organizovanému zločinu, přičemž vždy musí být kladen důraz na vyvažování mezi bezpečností a základními právy občanů.

3. Česká republika by měla věnovat pozornost činnosti Evropského veřejného žalobce a pravidelně vyhodnocovat efektivitu jeho činnosti.

4. Česká republika by se měla aktivně zapojit do tvorby vhodných nástrojů pro hodnocení efektivity protiteroristické politiky, specificky pak v oblasti deradikalizace.

5. Česká republika by měla sledovat sociální procesy v post-pandemické době a identifikovat v nich rizikové trendy a události z hlediska radikalizace směrem k násilnému extremismu a terorismu.

 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Vztahy EU s indopacifickou oblastí

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu vztahy EU s indopacifickou oblastí, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR,

DOPORUČENÍ: Budoucnost evropského energetického trhu

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu Budoucnost evropského energetického trhu, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Máme za sebou další úspěšný kulatý stůl. Již 3. června se budeme věnovat závěrům a implementaci výstupů #kobe. Zatím si však můžete přečíst zajímavé postřehy z diskuze z pera našich stážistek.

Děkujeme garantovi stolu Institut pro politiku a společnos a moderátorovi Romanu Mácovi. Dále děkujeme prezentujícím stanovisek a aktivním diskutujícím.
... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit více
twitter

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.