DOPORUČENÍ: Strategická autonomie EU

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o strategické autonomii Evropské unie, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských a sociálních partnerů, společně s reprezentanty evropských institucí, neziskového sektoru a akademickými pracovníky.

Národní konvent o EU na základě proběhlé diskuse vydal následujících 3 doporučení:

1. Česká republika by měla v rámci strategické autonomie Evropské unie usilovat o posilování rozhodovací nezávislosti s cílem zajistit globální vliv a udržitelnou prosperitu.

2. Strategická autonomie by neměla vyústit v protekcionismus, ale v odbourání rizikové závislosti ve strategických sektorech, mj. posílením vlastních produkčních kapacit.

3. Strategická autonomie by neměla být prohlubována na úkor spolupráce se stejně smýšlejícími partnery, měla by naopak vést k posílení transatlantické vazby a vztahů s partnery v Asii, stejně jako k prohlubování partnerství s Afrikou a vyrovnání asymetrických vztahů např. s Čínou.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Vztahy EU s indopacifickou oblastí

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu vztahy EU s indopacifickou oblastí, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR,…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

3. června se uskutečnil kulatý stůl na téma: Závěry implementace výstupů Konference o budoucnosti Evropy.

Ve videu se můžete těšit na Martina Kratochvíla ze společnosti STEM, Štěpána Pecha z Úřadu vlády ČR a Žigu Faktora z EUROPEUM Institute for European Policy.

... Zobrazit víceZobrazit méně

Video image
Zobrazit více

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.