DOPORUČENÍ: Aktuální výzvy v oblasti zdravotnictví na evropské úrovni

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o Aktuálních výzvách v oblasti zdravotnictví na evropské úrovni, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských a sociálních partnerů, společně s reprezentanty evropských institucí, neziskového sektoru a akademickými pracovníky.

Národní konvent o EU na základě proběhlé diskuse vydal následujících 5 doporučení:

  • Česká republika by měla být i nadále rezervovaná vůči možnému rozšiřování kompetencíEU v oblasti zdravotnictví nad rámec koordinační a podpůrné role. Jakýmkoliv návrhům v této oblasti by měla předcházet široká odborná debata na úrovni EU i všech členských států.
  • Česká republika by měla podpořit navrhované rozšíření mandátu EMA a ECDC a zároveň prosazovat odpovídající navýšení personálu a zdrojů těchto agentur.
  • Česká republika by měla zvážit změnu svého právního rámce pro poskytování přeshraniční zdravotní péče tak, aby byla schopna lépe reagovat na budoucí pandemie.
  • Česká republika by měla nadále podporovat současné i budoucí společné nákupy zdravotnických prostředků, osobních ochranných prostředků a léčivých přípravků.
  • České instituce by měly podpořit využívání zdravotního registru EU tak, aby byla zachována ochrana osobních údajů a zároveň registr usnadnil přeshraniční poskytování zdravotní péče.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zobrazit více
twitter
Intagram

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.