DOPORUČENÍ: Priority České republiky v novém institucionálním cyklu a mechanismus jejich prosazování

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil ve středu 6. listopadu 2019 svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o prioritách České republiky v novém institucionálním cyklu a mechanismu jejich prosazování, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských a sociálních partnerů, společně s reprezentanty evropských institucí, neziskového sektoru a akademickými pracovníky.

Národní konvent o EU na základě proběhlé diskuse vydal následující 4 doporučení:

  • Česká republika musí hrát aktivní a konstruktivní roli při prosazování svých národních priorit v kontextu nově schválené strategické agendy a chystaného pracovního programu Komise Ursuly von der Leyenové.
  • Mezi trvalé priority České republiky patří prohlubování vnitřního trhu včetně jeho digitální dimenze. Česká republika by se měla i nadále profilovat jako evropský lídr v dokončování vnitřního trhu a plné integraci čtyř svobod.
  • Vytváření koalic mezi členskými státy je efektivním nástrojem pro prosazování sdílených zájmů. V tomto smyslu by ČR měla vyhledávat a podporovat stejně smýšlející skupiny států dle priorit v konkrétních oblastech.
  • Plánovanou konferenci o budoucnosti Evropy by ČR měla uchopit jako příležitost pro formulaci vlastních zájmů. Na počátku by měla zřetelně formulovat svá očekávání od formátu a výstupů tohoto dialogu.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Vztahy EU s indopacifickou oblastí

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu vztahy EU s indopacifickou oblastí, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR,…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

3. června se uskutečnil kulatý stůl na téma: Závěry implementace výstupů Konference o budoucnosti Evropy.

Ve videu se můžete těšit na Martina Kratochvíla ze společnosti STEM, Štěpána Pecha z Úřadu vlády ČR a Žigu Faktora z EUROPEUM Institute for European Policy.

... Zobrazit víceZobrazit méně

Video image
Zobrazit více

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.