DOPORUČENÍ: Vnitřní trh jako nástroj konvergence

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil ve středu 6. června svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o vnitřním trhu jako nástroji konvergence, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských a sociálních partnerů, reprezentanti evropských institucí a neziskového sektoru.

Národní konvent o EU na základě proběhlé diskuse vydal následující čtyři doporučení:

  • Vláda by měla podporovat zachování vnitřního trhu jako prioritní součásti EU napomáhající ekonomické a sociální konvergenci České republiky.
  • V souladu se zájmy ČR je rozvíjení diskuze o způsobech, jakými lze podporovat konvergenci sociální úrovně v rámci EU.
  • Česká republika by měla podporovat legislativní návrhy a iniciativy s reálným dopadem na prohlubování a zlepšení fungování vnitřního trhu EU.
  • V zájmu České republiky je podporovat využívání potenciálu kohezních i jiných nástrojů doplňujících vnitřní trh, které mohou přispívat k odstraňování nerovnoměrných regionálních dopadů vnitřního trhu na ekonomický a sociální rozvoj.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Vztahy EU s indopacifickou oblastí

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu vztahy EU s indopacifickou oblastí, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR,…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

3. června se uskutečnil kulatý stůl na téma: Závěry implementace výstupů Konference o budoucnosti Evropy.

Ve videu se můžete těšit na Martina Kratochvíla ze společnosti STEM, Štěpána Pecha z Úřadu vlády ČR a Žigu Faktora z EUROPEUM Institute for European Policy.

... Zobrazit víceZobrazit méně

Video image
Zobrazit více

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.