DOPORUČENÍ: Energetická účinnost

Národní konvent o EU vydal doporučení k energetické účinnosti

Národní konvent o Evropské unii vydal v úterý 1. listopadu 2016 svá doporučení vzniklá na základě kulatého stolu z pátku 30. září. Diskuze byla zaměřena především na zefektivnění dotačního systému podpory zvyšování energetické účinnosti, možnosti neinvestiční podpory nebo podobu revize směrnice o energetické účinnosti (EED).

„Udržitelná energetická politika je jednou z priorit České republiky. Vláda se proto snaží pomocí dotačních programů podpořit efektivní hospodaření s energiemi a zajistit celkovou udržitelnost energetického systému. Musíme plně využít potenciál, který nám energetická účinnost přináší, jinak se nevyhneme plýtvání energiemi a dlouhodobým ekonomickým ztrátám“ uvedl státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

Celý komentář státního tajemníka k tématu energetické účinnosti naleznete zde.

PODKLADOVÝ DOKUMENT

DOPORUČENÍ

VIDEO

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Vztahy EU s indopacifickou oblastí

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu vztahy EU s indopacifickou oblastí, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR,…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

3. června se uskutečnil kulatý stůl na téma: Závěry implementace výstupů Konference o budoucnosti Evropy.

Ve videu se můžete těšit na Martina Kratochvíla ze společnosti STEM, Štěpána Pecha z Úřadu vlády ČR a Žigu Faktora z EUROPEUM Institute for European Policy.

... Zobrazit víceZobrazit méně

Video image
Zobrazit více

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.