DOPORUČENÍ: Ochrana spotřebitele na digitálním trhu

Národní konvent o EU vydal doporučení k tématu Ochrany spotřebitele na digitálním trhu

Národní konvent o Evropské unii vydal v pátek 15. července 2016 doporučení vzniklé na základě červnového kulatého stolu. Diskuze byla zaměřena především na ochranu spotřebitele na digitálním trhu a také na regulaci tzv. sdílené ekonomiky. Závěry byly vypracovány ve spolupráci s Katedrou podnikového a evropského práva Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze.

„Naším cílem není vytvořit natolik tvrdá pravidla, aby digitální trh chřadnul a nám se tak vzdalovaly naše ekonomické cíle. Vytvořme pravidla, která poskytnou dostatečnou ochranu podnikatelům i spotřebitelům, ale stále budou podporovat rozvoj digitálního trhu a kreativitu lidí, kteří mají nápad a chuť něco dělat. Nesmíme totiž zapomenout na jeden důležitý fakt: všechny úpravy přijímané v digitální oblasti budou do budoucna stále více ovlivňovat naši konkurenceschopnost, hospodářský růst a míru zaměstnanosti,“ uvedl státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. Celý komentář naleznete zde.

Také se můžete podívat na videoEuroskopu k tématu Kulatého stolu anebo k tématu české digitální agendy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Vztahy EU s indopacifickou oblastí

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu vztahy EU s indopacifickou oblastí, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR,…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

3. června se uskutečnil kulatý stůl na téma: Závěry implementace výstupů Konference o budoucnosti Evropy.

Ve videu se můžete těšit na Martina Kratochvíla ze společnosti STEM, Štěpána Pecha z Úřadu vlády ČR a Žigu Faktora z EUROPEUM Institute for European Policy.

... Zobrazit víceZobrazit méně

Video image
Zobrazit více

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.