DOPORUČENÍ: Pracovní mobilita v EU

Národní konvent vydal doporučení k tématu Pracovní mobilita v EU

Národní konvent vydal ve středu 27. dubna 2016 doporučení k tématu Pracovní mobilita v EU. Závěry vznikly na základě dubnového kulatého stolu. Účastníci jednání se zaměřili především na zhodnocení revize směrnice o vysílání pracovníků, kterou představila Evropská komise 8. března 2016.

V debatě se akcentovaly mikroekonomické dopady revize směrnice (například v autodopravě), otázka sociálního dumpingu, problémy spjaté s agenturním zaměstnáváním, dopady revize směrnice na třetí země či opatření zlepšující vymahatelnost příslušných směrnic.

Z diskuze vyplynula následující doporučení:

1. Nastolit otázku zneužívání nehlášené práce a agenturního zaměstnávání jako důležitého současného problému pracovní mobility v Evropské unii.
2. Při jednání s partnery ze starých členských států o situaci v různých odvětvích brát zřetel na ta odvětví, kde praktiky sociálního dumpingu vedou k ohromnému tlaku na firmy v nových členských státech.
3. Vyvíjet tlak na důsledné naplňování prováděcí směrnice 2014/67/EU pro účinné prosazování směrnice 96/71/ES.
4. Usilovat o pečlivější podložení revize směrnice o vysílání pracovníků daty zachycujícími současnou situaci za účelem lepšího posouzení celkových.

Více se dozvíte v článku od Euroskop.cz

 

doporucenipodkladovy_dokumentfotogalerievideo

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Vztahy EU s indopacifickou oblastí

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu vztahy EU s indopacifickou oblastí, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR,…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

3. června se uskutečnil kulatý stůl na téma: Závěry implementace výstupů Konference o budoucnosti Evropy.

Ve videu se můžete těšit na Martina Kratochvíla ze společnosti STEM, Štěpána Pecha z Úřadu vlády ČR a Žigu Faktora z EUROPEUM Institute for European Policy.

... Zobrazit víceZobrazit méně

Video image
Zobrazit více

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.