DOPORUČENÍ: Pracovní mobilita v EU

Národní konvent vydal doporučení k tématu Pracovní mobilita v EU

Národní konvent vydal ve středu 27. dubna 2016 doporučení k tématu Pracovní mobilita v EU. Závěry vznikly na základě dubnového kulatého stolu. Účastníci jednání se zaměřili především na zhodnocení revize směrnice o vysílání pracovníků, kterou představila Evropská komise 8. března 2016.

V debatě se akcentovaly mikroekonomické dopady revize směrnice (například v autodopravě), otázka sociálního dumpingu, problémy spjaté s agenturním zaměstnáváním, dopady revize směrnice na třetí země či opatření zlepšující vymahatelnost příslušných směrnic.

Z diskuze vyplynula následující doporučení:

1. Nastolit otázku zneužívání nehlášené práce a agenturního zaměstnávání jako důležitého současného problému pracovní mobility v Evropské unii.
2. Při jednání s partnery ze starých členských států o situaci v různých odvětvích brát zřetel na ta odvětví, kde praktiky sociálního dumpingu vedou k ohromnému tlaku na firmy v nových členských státech.
3. Vyvíjet tlak na důsledné naplňování prováděcí směrnice 2014/67/EU pro účinné prosazování směrnice 96/71/ES.
4. Usilovat o pečlivější podložení revize směrnice o vysílání pracovníků daty zachycujícími současnou situaci za účelem lepšího posouzení celkových.

Více se dozvíte v článku od Euroskop.cz

 

doporucenipodkladovy_dokumentfotogalerievideo

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Nové paradigma pro klimatické otázky

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu Nové paradigma pro klimatické otázky, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR,…

DOPORUČENÍ: Integrace Ukrajiny do EU

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu Integrace Ukrajiny do EU, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Na jakých formátech regionální spolupráce se ČR podílí a jak funguje program Interreg?

To se dozvíte ve videu z lednového kulatého stolu👇
... Zobrazit víceZobrazit méně

Video image
Zobrazit více

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.