DOPORUČENÍ: Podnikavost ve vzdělávání

Národní konvent doporučuje vládě, jak podpořit podnikavost ve vzdělávání

Komplexně zmapovat podporu podnikavosti ve vzdělávání, usnadnit spolupráci mezi soukromým a akademickým sektorem nebo předat mladým lidem zkušenosti s vedením firmy. Nejen tato doporučení vydal Národní konvent o Evropské unii po kulatém stole s názvem Podnikavost a její podpora ve vzdělávání. Odborné jednání se uskutečnilo 30. října 2015.

„Chceme-li podpořit podnikavost, nestačí se zaměřit pouze na mladé lidi. Důležité je na sobě pracovat v každém věku, nebát se výzev a prosazovat své nápady. Ať už jste podnikatel, nebo zaměstnanec. Rozvoj podnikatelských dovedností zvyšuje uplatnitelnost na trhu práce, proto jej vláda plně podporuje,“ okomentoval státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

Prvním doporučením Národního konventu o EU je vytvořit studii o podpoře podnikavosti ve vzdělávání v ČR. Konvent vládě dále doporučuje více napomáhat spolupráci soukromého a akademického sektoru – zejména rozšířením motivačních prvků pro firmy, které poskytují praxi studentům. Praktické stáže jsou totiž jedním z nejlepších nástrojů pro rozvoj podnikavosti.

Podle doporučení Národního konventu je také důležité předat studentům praktické zkušenosti s vedením firmy. Vhodné by bylo odstranit současné překážky, které brání lidem z praxe vyučovat na školách, a vytvořit legislativní podmínky, jež by tuto spolupráci více podporovaly. Doporučení vzniklá na základě kulatého stolu byla vypracována ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR.

podkladovy_dokumentdoporucenifotogalerie

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DOPORUČENÍ: Nové paradigma pro klimatické otázky

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu Nové paradigma pro klimatické otázky, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR,…

DOPORUČENÍ: Integrace Ukrajiny do EU

Národní konvent o Evropské unii zveřejnil svá doporučení, která jsou výstupem národní diskuze o tématu Integrace Ukrajiny do EU, jíž se zúčastnili zástupci státní správy, obou komor Parlamentu ČR, hospodářských…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Na jakých formátech regionální spolupráce se ČR podílí a jak funguje program Interreg?

To se dozvíte ve videu z lednového kulatého stolu👇
... Zobrazit víceZobrazit méně

Video image
Zobrazit více

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.