Koordinační rada

Třetí setkání Koordinační rady konventu

V úterý 14. října 2014 se potřetí sešli členové Koordinační rady. Jedním z probíraných témat se stala listopadová konference, na které bude Národní konvent slavnostně zahájen. Dále členové prodiskutovali aktuální stav příprav konventu a navrhli témata pracovních skupin roku 2015.

První část setkání byla věnována zhodnocení úspěšného pilotního kulatého stolu na téma energetické účinnosti, který proběhl v září. Více informací o něm najdete na webu v sekci „Články“. Dále se členové Koordinační rady seznámili s harmonogramem zahajovací konference s názvem Evropské vize České republiky a shodli se na termínech budoucích kulatých stolů, jejichž realizace proběhne následovně:

  • Migrace: listopad 2014
  • Institucionální otázky: prosinec 2014
  • Kohezní politika: prosinec 2014

Na závěr setkání Koordinační rady navrhli zástupci relevantních subjektů tematické okruhy, kterými by se měly zabývat pracovní skupiny v roce 2015. Témata budou dále upřesněna.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ČLÁNEK: Přezkum správy ekonomických záležitostí

Návrh Evropské komise na reformu správy ekonomických záležitostí má ve svém středu (několikátý) redesign Paktu stability a růstu. Evropská komise navrhuje změnu soustavy pravidel nastavených s cílem konsolidace veřejných rozpočtů…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.