Konference: Evropské vize České republiky

Evropské vize České republiky

Konference s názvem Evropské vize České republiky se uskuteční 13. listopadu 2014 v Lichtenštejnském paláci v Praze.

Bude slavnostním zahájením Národního konventu o EU a jejím cílem je iniciovat debatu mezi zainteresovanými subjekty o strategickém směřování České republiky v Evropské unii.

Tematicky konference odráží připravovanou Koncepci působení České republiky v Evropské unii a její priority. Předmětem diskuse tedy budou otázky udržitelného hospodářského růstu, kohezní politiky nebo vnějších vztahů EU. Mezi řečníky by měli vystoupit předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, předseda Poslanecké sněmovny PSP ČR Jan Hamáček nebo státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

Po zahajovací konferenci bude diskuse v rámci Národního konventu pokračovat formou kulatých stolů, které se budou věnovat podrobně vždy jednomu konkrétnímu tématu. O jednání kulatých stolů budeme pravidelně informovat na těchto stránkách.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ČLÁNEK: Přezkum správy ekonomických záležitostí

Návrh Evropské komise na reformu správy ekonomických záležitostí má ve svém středu (několikátý) redesign Paktu stability a růstu. Evropská komise navrhuje změnu soustavy pravidel nastavených s cílem konsolidace veřejných rozpočtů…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.